Vztah za zdmi Života

20.11.2016

Vztah vzniká v momentě, kdy zboříme pomyslnou zeď života. Jsou to určité obavy a závazky plynoucí z vývoje člověka od narození po první lásky. Vztahy mohou být různé. V podstatě jde o určité emocionální projevení interakce s předmětem, zvířetem nebo člověkem. Velmi zjednodušeně řečeno.

Pojďme se však bavit o mezilidských vztazích, zvláště partnerských, ty v poslední době vedou co do počtu řešení správnosti vztahu.Lidé zvláště ženy se točí stále v kruhu svých obtíží a hledají cesty jak z něj ven, někdo vyhledá psychologa, někdo rodinné konstelace, někdo jen čte články a bere si ponaučení, jiný zase zajde na masáž a více neřeší. Čím dál více přibývá mužů, kteří se snaží pochopit, co se vlastně děje, že jim nefunguje vztah, je jedno jestli s partnerkou a nebo s přáteli či kolegy v práci. Množí se muži jež píší o vztazích, radí ve vztazích k druhému pohlaví.

 Myslím, že je moc dobře. když má člověk možnost vybrat si, co mu nejvíce sedí, avšak zde jsem našla zajímavý fakt. Po přečtení mnoha perfektně psaných článků s kterými jsem mnohdy i souhlasila a dnes z nich i čerpám. jsem došla k závěru, že v článcích chybí jedna podstatná věc a to obyčejný respekt jeden k druhému.

 Každá rada nebo podmínka staví mezi dva obrovské silné zdi, které se pak velmi těžko boří. Další věc je komunikace, ano je důležitá, avšak je li partner introvert a nerad se o svých emocích baví, pak komunikace nikdy nebude 100%, sice věřím na zázraky, ale ty se dějí velmi zřídka. Další stavební jednotkou pomyslné zdi je důvěra, ano ta je ve vztahu velmi důležitá, ale nejsme li upřímní sami k sobě a tím i k okolí, pak není možné očekávat, že budeme vzbuzovat důvěru a mít ji i ve vztahu. 

Věrnost, slovo, které dokáže s příponou Ne napáchat obrovské škody. Problém je v tom, že mnoho párů má pocit, že jeden druhé vlastní, všimněte si když někdo hovoří o svém protějšku. Přivlastňujeme si ho jako svoji součást, ale pravda je ta, že jen vyplňuje prázdné místo v našem nitru. Ano čtete správně, vyplňuje prázdné místo v našem nitru. 

Cítíme li se prázdní a chceme být naplnění, aktivuje se program z dětství, že normální je protějšek, který bude nahrazovat rodiče, vztah, který máme s rodiči se odráží ve vztahu s protějškem, proto si zákonitě hledáme podobné partnery, chovajíce se stejně jako rodič, který byl v rodině dominantnější. Stane se velmi často, že ženy nebo muži mohou padnout do pasti manipulátorů, což často vede k citovým vydíráním, obviňováním, urážení a ponižováním.

 Co je tedy správné? V podstatě nic, vše je správné. Je potřeba si uvědomit fakt, že nikoho není potřeba vlastnit, nikoho není potřeba mít pod kontrolou, je vhodné mít vnitřní klid ve své duši, nemusíme se zbavovat starých programů, ale pochopit, že nikdo nemusí vyplňovat prázdné místo ve své duši, když jej zaplníme sami. 

Vstoupíme li do partnerského vztahu, vybírejme pečlivě a pokud nám vztah nevyhovuje nebo máme jasné představy, co od vztahu očekáváme, pak jej jednoduše opustíme. Paradoxně to nejlepší, co můžeme udělat k zabránění stavby zdi ve vztahu je odejít. Někdy to trvá měsíc, někdy roky a někdy i roky, ale nakonec stejně prozřeme a pochopíme jaký vztah skutečně chceme.

Proto zbořme zeď života ve vztahu tím, že pochopíme, proč zeď stavíme.