Život jako Chanson

02.11.2016

Dnešní doba přímo nabádá k nějaké změně. Lidé jsou velmi nespokojení snad s každou oblastí života nebo minimálně jednou oblastí. Ono ve finále beztak vše se vším souvisí, tak jako v organizmu vše je propojené, tak i ve vztazích a životních situacích. To jakým způsobem situace řešíme je jiná věc, nicméně to člověka nutí k Životu jako v Chansonu

.Co je vlastně Chanson? V podstatě zhudebněná balada, myslím, že velmi hezky je vysvětlena definice na Wikipedii. Dokonalou chansonierkou byla Edit Piaf, on člověk prožívající nějakou životní bolest hledá cestu jak ji uvolnit a cítit se tak hezky, šťastný a spokojený, někdo píše básně, někdo hraje na nějaký nástroj, ale některý se i utápí ve svých pocitech a spadá do deprese a tíhne i k drogám nebo alkoholu a v neposlední řadě k závislostem na vztazích a okolnostech.

V době, kdy jsem připravovala centrum a tvořila webové stránky, přicházeli mi do cesty různé situace a lidé. Byla jsem velmi často nucena hodnotit veškerá pro a proti a celkově i vlastní život. Zkoušky jaké bylo nutné projít mi v té chvíli vůbec nebyly příjemné a podstatné. Dnes, kdy píšu další článek chápu více než kdy jindy, jaký život se snažíme udržovat, abychom našli štěstí a radost, avšak místo toho píšeme texty do životního Chansonu.

Čím více člověk pracuje s lidmi a poznává jejich osudy, tím více chápe, jak je pro někoho velmi těžké udělat změnu, byť jen maličkou. Navíc poznávám, jak moc se druzí starají o druhé a chtějí u něj změnu. Mnoho se i mění proto, že věří tomu, že se i druzí změní v chování k němu. Nenechme se zmást, je to jen opojný závoj, který nemá dlouhé trvání, nakonec se vše vrací do starých kolejí, jen se hledají další cesty, jak se zbavit návyku závislosti na vztazích a okolnostech.

 Dokola se tvoří nový a nový Chanson, tak jako v kabaretech, aby se pobavili diváci a oni se opravdu baví, protože jim dáváme dokonalé představení. Po další a další repríze v koutě maskérny pláčeme a bědujeme nad životem. Pomalu odlíčíme nánosy make upu a díváme se na svoji tvář jako na nějakou cizí, jako by patřila někomu jinému a nakonec je námi přijata a jdeme vzhůru do reálného světa. Neustálý koloběh událostí, návyků a bědování, závislostí nad vlastními vnitřními traumaty.

Co tedy s tím? Každý člověk bez rozdílu je naprosto jedinečný tím, kým skutečně je. Nejdůležitější moment je uvědomění si nutnosti té změny. Překonání odporu něco změnit a v neposlední řadě ve změně vytrvat, být věrný svému rozhodnutí. Pamatujme, že největší motivací je přání okolí, abychom padli na kolena i s tímto je potřeba počítat. Mají svůj Chanson, tak je nechme hrát představení šité na míru a věnujme se napsaní nové role, která bude v souladu s naší duší.